Waldberg

Vinařství Waldberg

Vinařství Waldberg Vrbovec s.r.o. je vinařskou firmou, která byla založena v roce 1994 s názvem Agrovino spol. s r.o. a navázalo na vinařské tradice zdejšího zemědělského družstva, významného pěstitele révy vinné Znojemské vinařské podoblasti. V novém názvu našeho vinařství je uvedena i jedna z nejkvalitnějších viničních tratí znojemska vinice Waldberg.

Aktuální nabídka vín

O vinařství

Víno a vinařství jsou pojmy úzce propojeny s Moravou již od druhého století n.l., kdy naši předkové začali poznávat kouzla a potěšení, která přináší pěstování tak výjimečné a různorodé plodiny, jakou je keř révy vinné. Jedinečnost s každoroční originálností vůní i chutí vystupujících z příjemného a zdraví i mysli prospěšného moku - našemu moravskému vínu. Když moravskému, tak samozřejmě i znojemskému, z kterého vystupuje úrodnostzdejšího kraje, příznivé klimatické podmínky a úsilí s tradicí místních vinařů.

Největší a jedny z nejvýznamnějších vinic se rozkládají jižně od Znojma k hranici s Rakouskem. Zde se nachází obec, v níž víno zapustilo hlubokékořeny, obec s názvem Vrbovec - největší vinohradnická lokalita Znojemské vinařské podoblasti a současně sídlo společnosti Vinařství Waldberg Vrbovec.

 
E-mail adresáta*:
Váš e-mail*:
Váš komentář:

* položku je nutno vyplnit