Horák

Vinařství Horák

Malé rodinné vinařství se nachází v malebné vinařské obci Vrbice, podoblast Velkopalovická. Vrbice patřila odedávna mezi přední vinařské obce na Jižní Moravě, přírodní podmínky pro pěstování vinné révy jsou ideální, mírné svahy s jižními expozicemi mají dobré půdní i klimatické podmínky. Jsou chráněny před studenými větry od severu a prohřívány sluncem po celý den.

Aktuální nabídka vín

O vinařství

Leoš Horák je spojen s pěstováním hroznů a výrobou vína od dětství („nucené práce ve vinohradě„) tak, jako většina lidí na Moravě. Profesionálně se pohybuje kolem vína od roku 1990, kdy začal pracovat v prestižní vinařskéfirmě a vedle toho provozoval své malé vinařství. Od března 2007 se plně věnuje pouze svému vinařství. Je držitel mezinárodních degustátorských zkoušek. O chod vinařství se stará spolu s celou rodinou. Rodinný charaktervinařství dokládá umístění moderní vinařské technologie, sklepů i degustační místnosti na pozemnku vedle rodinného domu. Vinice udržuje ve vzorné kvalitě tchán, na chodu vinařství se podilí i syn Lukáš - student Střednívinařské školy Valtice, dcera Lenka a manželka Renata.
Roční produkce nepřesahuje 40 000 lahví. Vizí vinařství je vyrábět jen takové množství lahví, které zaručuje kvalitu, vinařovu kontrolu nad výrobou a osobní přístup ke všem zákazníkům. Degustace pořádá vinařství jen pro své zákazníky.

 
E-mail adresáta*:
Váš e-mail*:
Váš komentář:

* položku je nutno vyplnit